30-minutowa opowieść o Waszej miłości

Film, który jest esencją wydarzeń z całego dnia uroczystości ślubno-weselnej to produkt, który oferujemy wszystkim naszym klientom.

Jest to coraz bardziej popularny w ostatnim czasie format filmu o jaki pytają się Nowożeńcy. W ciągu trzydziestu minut pokażemy w pigułce największe emocje, które towarzyszą Młodej Parze, ich rodzicom, najbliższej rodzinie, przyjaciołom i zaproszonym gościom. Wzruszenie, radość, łzy szczęścia, uśmiechy, szaleństwo i fenomenalna zabawa – to co najistotniejsze trafia wprost przed obiektywy naszych aparatów.

Dlaczego 30 minut? Ponieważ wiemy z doświadczenia i z opinii naszych klientów, że filmy o takiej długości ogląda się przyjemnie i z chęcią się do nich wraca w przyszłości. Podczas spotkań w gronie rodzinnym lub w rocznicę ślubu jest to piękny powrót do wspomnień z tego wyjątkowego dnia. Nie ma w nich elementów, które sztucznie wydłużają czas trwania filmu, a tym samym nie nudzi on widza i ogląda się go z zapartym tchem „klatka po klatce”.

Kamerzysta na wesele - styl pracy

Film realizowany jest przez jednego operatora, który wykorzystuje do nagrań dwa aparaty z kilkoma naprzemiennie używanymi obiektywami. Korzysta on także z osprzęt, dzięki któremu uzyskiwany jest efekt filmowego prowadzenia kamery. Dodatkowe rejestratory audio gwarantują uzyskanie „czystego” dźwięku w kluczowych momentach uroczystości (np. moment składania przysięgi małżeńskiej). Do realizacji nagrań wykorzystywany jest także dron, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, infrastruktura otoczenia oraz czas. W sytuacji gdy sala jest bardzo ciemna korzystamy z własnego dodatkowego oświetlenia, które umiejętnie rozmieszczamy na sali tanecznej. Materiał rejestrowany jest jednocześnie na dwóch kartach pamięci w każdym urządzeniu, co stanowi kopie zapasową materiału i chroni nas przed jego utratą. Zarejestrowany materiał przechowywany jest w trzech niezależnych od siebie miejscach.

Warianty wykonania filmu

Cały film opieramy tylko i wyłącznie na wydarzeniach z dnia uroczystości. Operator kamery pracuje od momentu przygotowań Młodej Pary do zakończenia oczepin lub innego wcześniej ustalonego momentu. W dniu rejestracji materiału filmowego możemy wykonać mini-sesję plenerową na terenie miejsca odbywania się przyjęcia weselnego. Produktem finalnym jest film o długości około 30 minut, który przekazywany jest Nowożeńcom w formie cyfrowego pliku w formacie mp4. Film składa się z kilku klipów pokazujących skrót poszczególnych momentów uroczystości (przygotowania, ceremonia ślubu, życzenia i przyjazd na salę, zabawa na parkiecie i klimaty około-parkietowe) oraz zawiera elementy pokazywane na żywo czyli z oryginalnym dźwiękiem (treść przysięgi małżeńskiej, pierwszy taniec, podziękowania dla rodziców). Szczegóły realizacji nagrania są ustalane podczas spotkania z Parą Młodą na kilka dni przed ich uroczystością.
Zobacz przykładowy film.

Jest to klip o długości około 4 minut, w którym w skrócie pokazany jest przebieg całego dnia uroczystości oraz zawarte są w nim ujęcia plenerowe wykonane w innym dniu niż sama uroczystość. Operator kamery pracuje od momentu przygotowań Młodej Pary do zakończenia oczepin. Podczas spotkania z Parą Młodą przed dniem ślubu ustalany jest podkład muzyczny, do którego zostanie wykonany teledysk ślubny, a także przekazywane są cenne wskazówki co do zachowania np. podczas momentu składania przysięgi. Gotowy film przekazywany jest Nowożeńcom w formie cyfrowego pliku w formacie mp4.

To połączenie dwóch wcześniejszych wariantów jakie oferujemy. Produktem końcowym jaki otrzymują nasi klienci jest film z dnia uroczystości o długości około 30 minut oraz kilku-minutowy teledysk ślubny, do którego realizacji powinniśmy wykonać ujęcia plenerowe w innym terminie niż sama uroczystość. Obydwa pliki filmowe oddajemy w formie cyfrowej czyli są to pliki w formacie mp4.

2021 zakochani.eu – film i fotografia ślubna – Lublin, lubelskie, Polska i świat | najlepszy fotograf i kamerzysta